دعوت مهتاب کرامتی از مردم برای تکمیل کتابخانه های گویای نابینایان

دعوت مهتاب کرامتی از مردم برای تکمیل کتابخانه های گویای نابینایان

سفیر کمپین کودکان امید از مردم و هنرمندان دعوت کرد تا برای ضبط کتاب های صوتی و تکمیل بانک کتابخانه های گویای ویژه نابینایان او را همراهی کنند.
پایگاه خبری تحلیلی هدانا (HODANA.IR):
مهتاب کرامتی با اشاره به این که مردم ما همیشه در حرکت های خیرخواهانه پیش قدم بوده اند، گفت: من از همه مردم، هنرمندان، ورزشکاران و مسئولان در هر جایگاهی که هستند دعوت می کنم تا در ضبط کتاب های صوتی برای کودکان نابینا، ما را یاری کنند.

[دعوت مهتاب کرامتی از مردم برای تکمیل کتابخانه های گویای نابینایان]
وی افزود: کتاب های صوتی، دنیای بچه های نابینا را می سازند. چرا که بچه ها با داستان خواندن، خیال کردن را یاد می گیرند. اما بچه های نابینا در خیال شان زندگی می کنند و این کتاب ها به آنها کمک می کند تا دنیای زیباتری را در ذهن شان مجسم کنند.


این هنرپیشه سینما با بیان این که برخی چهره ها به شدت بین مردم و خصوصا کودکان محبوب هستند، از اعلام آمادگی هنرمندانی چون بهرام رادان، سحر دولتشاهی و محمد بحرانی برای شرکت در این حرکت و ضبط کتاب صوتی توسط آنان خبر داد.

کرامتی با اشاره به سفر به شهرهای اهواز، کرمانشاه و بیرجند برای افتتاح کتابخانه های گویا، گفت: در این سفرها با افراد نابینای زیادی ملاقات کردم که استعدادهایشان را، کمتر دیده و شنیده بودم. من از همه همکارانم و مردم عزیز کشورم دعوت می کنم تا ما را در این حرکت، برای فراهم کردن کتاب، که نیاز اصلی هر کودکی از جمله کودکان نابینا و کم بینا، برای آموزش و یادگیری است، همراهی کنند.

سفیر کمپین کودکان امید از ضبط 550 کتاب توسط مردم تاکنون خبر داد و گفت: ضبط این تعداد کتاب از آغاز فعالیت کمپین کودکان امید، اتفاق بسیار خوبی است اما برای پوشش دادن سنین و سلیقه های مختلف، هنوز نیاز به کتاب های بیشتری داریم.

وی با اشاره به این که تاکنون دو هزار و 227 نفر تست صدا داده و برای ضبط کتاب اعلام آمادگی کرده اند، ادامه داد: تعداد 400 عنوان کتاب برای ضبط در نظر گرفته شده که از هر عنوان 50 نسخه تکثیر می شود و در مجموع تعداد کتاب ها را به 20 هزار عدد می رساند.

کرامتی همچنین در مورد کیفیت کار انجام گرفته، گفت: نحوه فراهم سازی کتاب های صوتی در نوع خود بی نظیر است. چرا که ابتدا صدای افراد تست شده، این صداها توسط یک گروه کارشناس بررسی و تأیید می شوند و در نهایت مردم این کتاب ها را در استودیو و با بالاترین کیفیت می خوانند تا ضبط شوند.

علاقه مندان به مشارکت در ضبط کتاب های صوتی، می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی www.zabtkonid.ir صدای خود را به صورت آزمایشی ضبط کنند. در صورت تأیید تست صدا، زمان مراجعه به استودیو برای ضبط نهایی به اطلاع آنها خواهد رسید.

کتابخانه های گویا بخشی از کمپین کودکان امید شرکت سامسونگ است که به تاسیس کتابخانه برای کودکان نابینا و کم بینا می پردازد.

این کتابخانه ها که شامل کتاب های صوتی و بریل است، تاکنون در 11 شهر ایران احداث شده و در یک شهر دیگر نیز در حال را ه اندازی است. کتاب های صوتی این کتابخانه ها، با مشارکت مردم و با صدای خود آنها تهیه شده است.


منبع: خبرگزاری ایرنا

حاضرین در سایت

ما 30 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

  • 1
  • 2

ورود به سایت