دولت به کمک توسعه کتابخانه های گویا بیاید.

دولت به کمک توسعه کتابخانه های گويا بيايد اهميت استقبال نابينايان
بروجرد - مهتاب کرامتی سفير کمپين کودکان اميد با بيان اينکه دولت می تواند به کمک توسعه کتابخانه های گويا بيايد، بر اهميت استقبال نابينايان برای استمرار اين حرکت تاکيد کرد. مهتاب کرامتی شامگاه چهارشنبه در جريان نشست خبری افتتاح دوازدهمين کتابخانه گويا ويژه نابينايان در بروجرد اظهار داشت: از عمده علتهايی که من مسئوليت سفير کمپين کودکان اميد را پذيرفتم اين بود که اين کمپين عملکردش کاملا هم سو با عملکرد يونيسف بوده است. وی با اشاره به افتتاح کتابخانه های ويژه نابينايان گفت: افتتاح کتابخانه نابينايان بروجرد آخرين کتابخانه افتتاحی از سوی کمپين کودکان اميد است که در سال ميلادی جاری انجام می گيرد. کرامتی ادامه داد:

من اميدوارم همانگونه که يونيسف روستا مهدها را شکل داد و دولت توانست آن را ادامه دهد در بحت کتابخانه های ويژه نابينايان نيز دولت اين اقدام را انجام دهد.

سفير کمپين کودکان اميد خاطر نشان کرد: نحوه استفاده و استقبال از کتابخانه ويژه نابينايان بسيار مهم است و می تواند سرنوشت توسعه و ادامه اين حرکت را تعيين کند. کرامتی همچنين در سخنانی اظهار داشت: اين کتابخانه ها، حاصل عشق و علاقه نهفته در صدای هموطنانی است که با شوق فراوان اين کتاب ها را می خوانند. وی ادامه داد: تا کنون 550 نسخه کتاب توسط علاقمندان خوانده شده و بيش از دو هزار نفر برای خواندن کتاب صوتی برای اين کودکان عزيز داوطلب شده اند. اين بازيگر زن سينما ايران تصريح کرد: معتقدم کودکان، به عنوان آينده سازان فردای کشور عزيزمان ايران مهم ترين اولويت هستند و کودکان دلبندی که مخاطبان اصلی کتابخانه های "گويا" هستند،حق بيشتری برگردن ما دارند چرا که فراهم کردن امکانات آموزشی و تحصيلی برای همه ی کودکان وظيفه ماست و نبايد اجازه دهيم هيچ گونه کمبودی، مانع رشد و پرورش آينده سازان سرزمين مان شود. کرامتي ادامه داد: پروژه کتابخانه گويای کودکان اميد سامسونگ، يکی از موفق ترين برنامه های مسئوليت اجتماعی سازمان ها در ايران است، چرا که کتابخانه هايی که همگام با فناوری روز ساخته شده و در راه اندازی آنها، ظرافتهای خلاقانه ای به کار رفته و به تمام جوانب و جزئيات دقت شده است تا اين کودکان در بهترين شرايط بتوانند مطالعه کنند.
منبع: مهر
به نقل از : www.ghatreh.com

حاضرین در سایت

ما 27 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

  • 1
  • 2

ورود به سایت